SEO Nedir?

Google, bazı aramalarda kişilere konum servislerini kullanarak sonuçlar gösterir. Onlara en yakın ve en iyi sonucu göstermek için de işletmeleri bir sıraya sokar. İşte Dijital harita SEO, işletmenizin konum bazlı aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlayan ve dijital pazarlama adına büyük önem taşıyan çalışmalardan bir tanesidir.

Google’da oto servisi başlığı altında bir arama yaparsanız, Google ilk önce bulunduğunuz konuma yakın olan ve harita SEO planlaması iyi olan işletmeye sizi yönlendirecektir. Eğer gerçek ofisinizde satış yapmaya odaklandıysanız ve insanları merkezinize çekmek istiyorsanız, Harita SEO yapabileceğiniz en yararlı işlerden bir tanesidir.

SEO Nasıl Yapılır?

Harita SEO, normal SEO çalışmalarından oldukça farklıdır. Siz içeriğinizi ne kadar SEO uyumlu yaparsanız yapın bunun harita aramaları üzerindeki etkisi oldukça düşük olacaktır. Haritanızın üst sıralara çıkabilmesi için yapmanız gereken en önemli şey varlığınızı güçlü delillerle ortaya koyabilmek, merkezinizi birçok kaynaktan doğrulamak, müşteri yorumu almak ve hakkınızdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde müşteriye iletmektir