Seo Optimizasyonu Nedir?

SEO, web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha iyi pozisyona gelmesi için yapılan çalışmaların bütünüdür. Web sitenizin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılması ile alakalı sorgularda pozisyonunuz iyileşecektir.

Neler Yaparız?

On Page (Site İçi) ve Off Page (Site Dışı) olmak üzere iki şekilde yapılır. On Page SEO: Web sitesindeki bütün sayfaların optimize edilerek arama motorları ve kullanıcılar için kullanışlı bir hale getirilmesidir. Off Page SEO: Referanslar, sosyal medya çalışmaları, tavsiyeler ile sitenizin hem kullanıcı hem de bot’lar için bilinirliği artıran çalışmalardır.

Hedef Kitle Analizi

Anahtar kelime analizi: Sektöre göre uygun anahtar kelime analizi hedef kitleye uygun arama hacmi yüksek kelimelere odaklanılarak yapılır. Belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri optimize edilir, URL yapılarını güncelleriz.

Davranış Ölçümleme

Düzenli kontroller: Yapılan düzenlemelerin yazılımsal bir sorun ya da güncelleme ile bozulması mümkündür. Bu yüzden proje düzenli aralıklarla sürekli kontrol edilir.

Veri kontrolleri: Açılış sayfaları, en çok ziyaret alan sayfalar, organik trafik artışları, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık, yıllık gibi periyotlar için incelenirken; aylık ya da sezonluk karşılaştırmalı olarak da incelenir.

Kullanıcı analizleri: Site içi kullanıcı davranışları optimizasyonlar konusunda ipuçları verir. Bu yüzden optimizasyonlar kullanıcı analizleri doğrultusunda yapılır.

Destek Hizmeti

Çalışmalarımız süresince ve çalışmamız sonrasın da aklınıza takılan soruları cevaplıyor ve sizlere profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti sağlıyoruz.

Kullanıcı Kazanımı

İçerik optimizasyonu: Hedef kitlenize uygun ve aranma hacimleri yüksek anahtar kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler SEO‘ya uygun içerik olarak tanımlarız.

Mobil uyumluluk: Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu doğrultuda web siteleri mobil uyumlu olacak şekilde düzenleriz.

Dönüşüm

Organik trafik satışa nasıl yansır?

  • Diğer pazarlama faaliyetleri ile kolay entegre olması verimi ve dönüşümü arttırır.
  • Arama sonuçlarında üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını, güvenmesini ve markanın büyümesini sağlar.
  • Kullanıcının asıl odaklandığı ürünleri ön plana çıkartarak dönüşümün arttırılması hedeflenir.
× İletişime Geçebilirsiniz.